Kurz základnej prírodnej kozmetiky – buď sebestačný!

Prírodná a bezobalová kozmetika je v dnešnej dobe stále viac žiadaným produktom v bežnej domácnosti, ale aj na trhu. Prírodné zloženie produktov je šetrnou variantou pre životné prostredie, našu planétu a v neposlednom rade pre naše telo.

Poznanie procesu výroby a jednotlivých súvislostí vám prinesie obrovskú voľnosť v tvorení a vysokú dávku nezávislosti. Dokážete si vyrobiť funkčné produkty v pohodlí domova, namiešať ingrediencie podľa toho čo máte radi a to, čo práve potrebujete.

Čo spoločne vytvoríme?

  1. prírodné mydlo procesom za studena + ukážeme si jeho krájanie
  2. šľahaný telový krém
  3. organickú zubnú pastu, ktorú môžete s kľudom ochutnať
  4. hojivý skorocelový balzam
  5. prací gél
  6. fantastický tuhý šampón
  7. peelingový scrub z ovsených vločiek

Kurz je primárne zameraný na prvú praktickú skúsenosť z čerstvo získaných znalostí. Naučíme a vysvetlíme si tvorbu receptov ako i základné postupy.

Spolu nazrieme do sveta bylín, prírodných farieb aj vôní a otvoríme brány kreativite.

Domov si odnesiete každý jeden vami vyrobený produkt na kurze a samozrejme všetky recepty.

Termín kurzu: 29. – 30. jún 2024

Cieľom kurzu je odovzdanie informácií, zručností a skúseností a osobný prístup lektorky. Preto je maximálny počet účastníkov 6 osôb.

Rozsah kurzu: 12 hodín

  1. deň kurzu: 09:00 – 18:00
  2. deň kurzu 09:00 do 13:00

Lektorka:

Martina Gonosová sa výrobe prírodnej kozmetiky, tak ako i permakultúre venuje od roku 2020. Inšpirácie pre svoju tvorbu zbierala na mnohých cestách po Latinskej Amerike, ktorá sa jej stala druhým domovom.

Martininu tvorbu nájdete pod: Frangipani natural soaps&candles.

Cena kurzu: 215€

V cene je okrem výuky i všetok potrebný materiál na tvorbu (obaly na kozmetiku si vezmite vlastné, ideálne zrecyklujte staršie obaly od kozmetiky, pokiaľ také nemáte, na kurze budete mať možnosť si obaly zakúpiť). V cene je tiež nocľah v Brdárke v štandarde hostelu a vegetariánska strava (počínajúc sobotňajším obedom a končiac obedom nedeľňajším), nealko nápoje a drobné pamlsky počas celého kurzu.

Prihlásenie na kurz:

Pre prihlásenie na kurz vyplňte tento REGISTRAČNÝ FORMULÁR