Vďaka našim aktivitám si Brdárka vyslúžila titul najoptimistickejšia obec Slovenska.

Pätnásť rokov činnosti Nadácie Orange potvrdilo, že rovnako optimistický pohľad ako nadácia zdieľa množstvo Slovákov, ktorí neúnavne píšu projekty a žiadajú o podporu svojich nápadov.

Nadácia Orange tento rok oslavuje už svoje 15. narodeniny. Za toto obdobie sústredila všetky svoje aktivity na pomoc iným a podporila takmer 6-tisíc užitočných nápadov a aktivít. Pätnásť rokov činnosti potvrdilo, že rovnako optimistický pohľad ako nadácia zdieľa množstvo Slovákov, ktorí neúnavne píšu projekty a žiadajú o podporu svojich nápadov. Najviac projektov v pomere k počtu obyvateľov realizovali s pomocou Nadácie Orange obyvatelia obce Brdárka, čím si táto obec vyslúžila titul najoptimistickejšej obce a miesta na Slovensku.

Nadácia Orange podporila túto malú obec v troch projektoch: prvým bola stavba eko-zariadenia pri obecnom penzióne, druhým pec na pečenie chleba a koláčov, oprava amfiteátra a priestoru pre občerstvenie a tretím projektom výstavba krytého miesta na posedenie pre obyvateľov spojená s úpravou okolia Komunitného centra. Obec Brdárka je v rožňavskom okrese a má niečo vyše 70 obyvateľov.

Viac sa dozviete aj na http://www.facebook.com/NadaciaOrange

Zdroj: https://video.sme.sk/c/21029506/titul-najoptimistickejsia-obec-si-vysluzila-brdarka.html

Autor: P.Višňovský, www.sme.sk