Na našom dome U Jänša sme v roku 2022 nainštalovali nové strešné okná. Veeeeľmi sa tešíme tomuto svetlu.

Onedlho pribudnú

Nové drevené eurookná na mieru pribudnú onedlho na celej stavbe, už sa vyrábajú. Kupujeme tiež komíny, na jar staviame.

Aj vďaka vám

To všetko aj vďaka vašej podpore, prostredníctvom presmerovania 2% dane (2022 = 2987,57€) a darom ľudí, ktorá nám dôverujú (2022 = 376€). Úžasných 3363,57€ sa premení na nové okná v kamennej časti domu (budúca keramikárska dielňa) a podkroví (budúce seminárne priestory) (pozn. pre praktikov: jasné, desať drevených eurookien s oblúkom a dvoje dvere na mieru stoja trikrát viac aj na Gemeri).

Čo nás čaká v roku 2023?

Kúpa materiálu a inštalácia kúrenia, výroba a inštalácia schodov, izolácií strechy, inštalácií elektrických rozvodov (rozvodné skrine, ističe, zásuvky, svietidlá…); inštaláciu vodovodných rozvodov a sanity, havarijného zabezpečenia, priečok, vnútorných drevených obkladov, vonkajších omietok…

A môžeme vás privítať v nových seminárnych priestoroch a remeselných dielňach – jednej „suchej“, kde sa bude pracovať najmä s drevom a druhej „mokrej“ na prácu s hlinou a keramikou.

 

No, asi to nedáme všetko v roku 2023

Ale ktovie, možno sa všetky sily spoja a priplynie k nám energia vo forme peňazí, aby sme toho stihli čo najviac.

Ak máte pocit, že sme hodní dôvery a podpory, podporte naše snaženie zrekonštruovať ďalší krásny dom na Gemeri. Tu a teraz. Jednorazovým príspevkom, alebo ešte lepšie, pravidelným príspevkom prostredníctvom platformy darujme.sk.

Dve percentá pre dom U Jänša: https://alter-nativa.sk/2-dane-udaje/

Priamy link na stránku pre podporu: https://alter-nativa.darujme.sk/rekostrukcia-domu-u-jansa/