/klub čitateľmi podporovaných kníh/
 

Začali sme v roku 2007

Alter Nativa o.z. v roku 2007 uviedla projekt vydávania čitateľmi spolufinancovaných knižiek. Týmto spôsobom je možné vydávať knihy, o ktorých si myslíme, že sú veľmi kvalitné, avšak trhovo nie až tak výnosné. V našom prípade – čitateľmi spolufinancovaných kníh – samotní čitatelia rozhodujú o tom, čo považujú za potrebné vydať. Príspevkom na vydanie okrem získania knihy naviac umožnia ďalším čitateľom prístup k novým hodnotným informáciám.

Ako prvý z titulov, ktorý sme vďaka podpore priaznivcov Čitateľského klubu Alter Nativa v spolupráci s Pospolitosťou pre harmonický život Zaježová a vlastníkom autorských práv – o.z. Živá planéta Piešťany v roku 2007 vydali, je kniha pána Masanobu Fukuoku – Revolúcia jednej slamky.

Na tomto mieste nájdete recenziu diela. Knihu je žiaľ vypredaná, v súčasnej dobe pripravujeme jej nové vydanie.

Ďalšími z vydaných titulov sú:

Virtuóz pšeničného poľa (praktická cesta metódy Fukuoka-Bonfils). Publikácia priamo nadväzuje na vydanú knihu Revolúcia jednej slamky) Podrobnejšie o tomto titule nájdete ak kliknete tu.
Brožúru sme vydali v januári 2008 a následne v roku 2015 z prostriedkov získaných predajom titulov ČK AN, objednať si ju môžete prostredníctvom našej: www.darceky.sk

Rodili sme doma, kniha ktorá ponúka a hodnoverne obhajuje v súčasnej dobe doposiaľ tabuizovanú možnosť – privítať dieťa na svet v útulnom a bezpečnom domácom prostredí. Táto kniha prináša informácie, ktoré znamenajú možnosť voľby. Podrobnejšie o tomto titule po kliknutí tu.

Pěstujeme si vlastní semínka (praktická kniha o semenárení kultúrnych rastlín v domácich podmienkach pri dodržaní zásad ekologického pestovania). Podrobnejšie o tomto titule po kliknutí tu.

Krátka príručka pre hospodárov – pestovateľov semien, brožúra, ktorá presvedčivým spôsobom a jasnými pokynmi uvedie hľadajúcich do umenia získavať si vlastné semená hospodárskych plodín. Podrobnejšie o tomto titule po kliknutí tu. Objednať si ju môžete prostredníctvom našej: www.darceky.sk

Úvod do permakultury (kniha, ktorá Vás jednoduchým spôsobom uvedie do permakultúry – systému pre navrhovanie trvalo udržiteľných ľudských sídiel). Podrobnejšie o tomto titule po kliknutí tu. K dispozícii tu: www.darceky.sk

V spolupráci so združením Ekovesnice sme vydali publikáciu Eugena Nagya – Manuál ekologickej výstavby. Podrobnejšie o tomto titule po kliknutí tu. K dispozícii tu: www.darceky.sk

Kompostovacie toalety svojpomocne (praktická kniha o výstavbe kompostovacích toaliet). Podrobnejšie o tomto titule nájdete ak kliknete na tento odkaz. Objednať si ju môžete prostredníctvom našej: www.darceky.sk

Permakultura ve zkratce od Patricka Whitefielda poskytuje stručný a prístupný úvod do princípov a praxe permakultúry v miernom podnebí. Viac informácií nájdete na tomto odkaze. K dispozícii i prostredníctvom našej: www.darceky.sk.

 

Predstavenie dalších pripravovaných titulov

Naším plánom je postupne vydať knihy:

  • Revolucionárčenie jednou slamkou od Larryho Korna
  • Pripravujeme tiež otočné koliesko – radcu pri výbere kombinácie plodín  v záhrade.

Uvítame taktiež i Vaše tipy na ďalšie tituly, skontaktujte sa s nami na adrese uvedenej nižšie.

 

Podporte klub, či vydanie jednotlivých titulov

Nie je v našich ekonomických silách vydávať knihy vo vysokých nákladoch, nízky náklad tlače ale znamená vyššiu výslednú cenu knihy a tým je dostupnosť kníh znevýhodnená.

Jednotlivci, združenia či firmy však môžu podporiť finančne vydávanie jednotlivých titulov, či činnosť iniciatívy Klubu ako celku a spolupodieľať sa tak na vydaní publikácií.

Každý prispievateľ dostane od nás ako poďakovanie knihu ktorej vydanie podporil, prípadne inú knihu z produkcie čitateľského klubu AN, ak podporil klub všeobecne. Knihy sú zasielané na adresu prispievateľov prednostne – ihneď po ich vyjdení. Ak sa rozhodnete prispieť na vydanie tej ktorej knihy sumou 40 Eur a viac, (1200 Kč a viac) okrem dvoch výtlačkov knihy pre Vás, uvedieme (ak si to budete želať) Vaše meno (meno Vašej organizácie) v publikácii v časti venovanej poďakovaniu podporovateľom vydania.

V prípade, ak by ste radi podporili Čitateľský klub Alter Nativa inou nefinačnou či finančnou formou, kontaktujte nás prosím, upresníme náležitosti.

 

Kontakty

Alter Nativa o.z.
Brdárka 11
049 34 Brdárka (pošta Markuška)

Tel/fax: 058 7931 056
Mob/SMS: 0903 318 499
e-mail: alternativa(@).alter-nativa.sk