Pozývame vás na príjemný víkend s arteterapiou a hudbou. Tešia sa na vás Zewi a Maok.

Čaká vás stretnutie s vnútorným dieťaťom, pohladenie a liečenie starých bolestí.

Arteterapia:

Arteterapia je liečba umením, zameriava sa na spoznávanie vlastného vnútra a pocitov.
Umenie má obrovskú silu prostredníctvom ktorej rozvíja nielen tvorivosť a intuíciu, ale cez umenie človek dokáže lepšie spoznať sám seba, ako zvládať stres, ako odolať negatívnym vplyvom z okolia, ako osviežiť život radosťou, pohodou a porozumením. Umenie poskytuje miesto a ponúka možnosti ako sa v dnešnom uponáhľanom svete uvoľniť, ako zachádzať so svojím životom, zdravím a túžbami. Umenie predstavuje prostriedok k dosiahnutiu žiadaného cieľa, ktorým v terapii nie je estetická funkcia, ale komplexné formovanie a rozvíjanie osobnosti jedinca. Tvorba je zameraná na procesy poznávania a vnímania. Obrázok je zrkadlo duše, ktoré sa dá stále formovať, čistiť a tvarovať…

„Len umenie nám dáva možnosť vypovedať aj to, čo sami nevieme.“ Gabriel Laub

Pomocou rôznych arteterapeutických techník sa počas stretnutia budeme spájať s našim vnútorným dieťaťom, hladiť ho a liečiť všetky hlboké zranenia, bolesti. Uvoľníme emočné náboje, budeme vchádzať k sebe do hĺbky a objavovať cez farby našu vnútornú krajinu.

Mnohé problémy, bolesti, bloky, zranenia vychádzajú z obdobia keď sme boli deťmi. Prvé traumy vznikajú už v prenatálnom období a pri pôrode, ktoré si nosíme v sebe a ani si neuvedomujeme tento odtlačok nášho života. Zážitky z tohto obdobia nášho života určujú náš život. To ako sa cítime, ako sa správame a všetky naše úzkosti, strachy  často vychádzajú zo zranenia nášho vnútorného dieťaťa. Potrebujeme dať svojmu vnútornému dieťaťu oporu – s citlivosťou, láskou a prijatím. Tým si k sebe vytvoríme nový vzťah, ktorý nám umožní vrátiť sa do sveta lásky, dôvery, radosti, citlivosti a kreativity.

Čaká vás niekoľko arteterapeutických techník s farbami aj s hlinou, biblioterapia, land art, workshop s Maokom, sprevádzanie krásnou hudbou počas arteterapie, večerné Maokové uspávanky, meditácie. Všetko sa bude diať v krásnom prostredí čarovnej Brdárky, ktorá sa nachádza v Slovenskom Rudohorí.

Sprievodcovia stretnutím

Maok – hudobník, improvizátor, multiinštrumentalista, hlavne človek,
ktorého životnou súčasťou a najvýraznejšou zložkou sebavyjadrenia je hudba. Ako vraví: „mojej hudbe by som mohol nalepiť tisíc nálepiek, no nebola by ani jednou z nich a zároveň všetkými. Hudba je pre mňa vyjadrením slobody a lásky. Vyjadrením užasnutia z tvorivého okamihu, kedy vzniká krása, ktorá nás môže uchvátiť a zaviesť nás do farebného a neustále meniaceho sa sveta našej Duše alebo v nás môže zastaviť akýkoľvek pohyb a my sa môžeme rozpustiť v jedinom bode, v plnosti prázdna, ktoré je zároveň zreničkou nášho oka.“
Maok nás svojou hudbou pozýva k hlbokému ponoru do tajomných svetov vo vašom vnútri, kde môžeme uzrieť všetky naše farby a dieťa, ktoré čaká na dotyk a spojenie..
Maoková hudba nás naplní hĺbkou a krásou

„…hudba dokáže zázraky..
dokáže v nás otvoriť zmenené stavy vedomia.. odomknúť hlboké a skryté vnútorné krajiny, môže nás priviesť do priestoru blaženosti, prijatia, odpustenia a lásky.. môže nás pokojne rozložiť na molekuly, zaplniť nimi celý Vesmír a potom znova zložiť.. stačí sa uvoľniť, vypnúť kontrolu a s dôverou sa jej odovzdať..
hudba je mocná čarodejka.. verím, že môže zmeniť svet.. a verím, že v tej viere nie som sám.. :)“

Zewi – arteterapeutka, ktorá študovala arteterapiu pri Doc. PaedDr. Jaroslave Šickovej-Fabrici, PhD. akad.soch. Arteterapii sa venovala aj vo svojej diplomovej práci – Umenie ako prostriedok arteterapie. Pol roka pracovala ako arteterapeutka s mentálne a fyzicky postihnutými deťmi a dospelými. Má arteterapeutické skúsenosti s rôznymi cieľovými skupinami – ženy, deti, dôchodcovia, bezdomovci. Najviac sa venuje individuálnej arteterapii a  ženským kruhom, kde pomáha pomocou farieb a vnútornému ponoru spájať sa v hĺbkach so sebou a dotýkať sa v sebaprijatí všetkých farieb.
Okrem arteterapii sa venuje maľovaniu obrazov, maľovaniu na textil a sklo.

„Umením sa presunieme hlbšie do nášho sveta, ktorý je často potláčaný. Tam v hĺbke sa pomocou štetca budeme hľadať a seba spoznávať. Arteterapia je mojím najlepším priateľom na ceste do svojho vnútra. Tam kde sa môžem spoznávať pomocou farieb a tvarov a neustále transformovať, čistiť a liečiť.“ Zewi

Termín stretnutia


24. 4. od 10:00 – 26. 4. 2020 do 13:00.

Začíname v piatok 24.apríla 2020 o 10:00. Predpokladaný koniec stretnutia je o 13:00 hod. v nedeľu.

O mieste konania

Všetko sa bude diať v krásnom prostredí čarovnej Brdárky, ktorá sa nachádza v Slovenskom rudohorí. Nachádza sa na Hornom Gemeri, obklopená čerešňovými sadmi, v ktorých je viac ako 4 000 stromov. Je to nádherný raj plný ticha a bzučiacich včiel s krásnou vôňou bylín a rôznych kvetov.

Keď vstúpite do tejto malej dedinky, máte pocit, akoby sa tu čas zastavil. Brdárka znamená posledná dedina alebo inak pánubohu za chrbtom, v tom dobrom slova zmysle.

Poplatok za stretnutie

Hodnota stretnutia je 200€ za osobu. Počas stretnutia vám zabezpečíme i nocľah a stravu.

V prípade ak ste znevýhodnený, (ZŤP, rodič na materskej, dôchodca, študent, či človek v núdzi) môžete pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára požiadať o zľavu.

Prihlášky

Prihlásiť sa môžete tu: https://forms.gle/2s8bFGgsXZDhE4JL7

Nocľah a jedlo

Nocľah je zabezpečený v priestoroch novozrekonštruovaného rodinného domu „U Slanskej“, v štandarde turistickej ubytovne, v izbe je maximálne 6 účastníkov spolu. K dispozícii je sprcha. Separačné toalety sú v exteriéri, asi dva metre od domu.

Výdatná a pestrá vegetariánska strava je zabezpečená počas celého pobytu u nás.

Čo si vziať so sebou?

Okrem pohodlného oblečenia a obuvi i do terénu Vás prosíme, aby ste si doniesli aj vytlačenú fotku z detstva, ktorú budete potrebovať pri jednej z techník.

Aktuality k podujatiu:

https://www.facebook.com/events/958165697883240